Dlaczego warto studiować Filologię angielską?



Lubisz języki obce? A w szczególności język angielski? A może po prostu nie masz pomysłu jaki kierunek wybrać, bo jesteś wszechstronnie uzdolniony? Jeżeli tak, to w tym artykule powiemy Ci, dlaczego warto spróbować swoich sił na kierunku filologia angielska.

1. OSIĄGNIESZ JĘZYKOWĄ PERFEKCJĘ
Wszyscy dobrze wiemy jak ważna w dzisiejszym świecie jest umiejętność posługiwania się językiem obcym. W tej kwestii język angielski zdominował współczesny świat. Stał się lingua franca. Nie trzeba jechać za granicę, żeby być "zmuszonym" do komunikacji w tym języku, ponieważ praktycznie każdy turysta przyjeżdżający do naszego kraju  także używa angielskiego, aby się porozumieć. Poza zwykłym dogadywaniem się z obcokrajowcami, znajomość języka angielskiego jest obowiązkowym warunkiem zatrudnienia w większości firm i przedsiębiorstw. Często można zaobserwować sytuację, w której absolwenci liceów czy techników rezygnując z dalszej edukacji, postanawiają pójść do pracy. Niestety, podczas rozmowy kwalifikacyjnej zbyt niski poziom znajomości języka angielskiego przyczynia się często do odrzucenia aplikanta. Studiowanie filologii angielskiej umożliwia zdobycie językowej perfekcji i pozwoli uzyskać przewagę na rynku pracy.

2. POZNASZ  BRYTYJSKĄ KULTURĘ
Studiowanie filologii  to nie tylko praca z językiem i ćwiczenia kojarzone ze szkolnych lekcji. To o wiele więcej! W czasie trwania każdego z semestrów staniesz przed szansą zaznajomienia się z m.in. historią Anglii, historią języka i literatury angielskiej czy kulturą i obyczajami panującymi na Wyspach. Kończąc studia, będziesz osobą wszechstronnie wykształconą pod względem brytyjskiej kultury. Międzynarodowa kadra wykładowców jest zawsze otwarta i chętna do pomocy.

3. NAWIĄŻESZ MIĘDZYNARODOWE KONTAKTY
Dzięki europejskiemu programowi Erasmus+ studenci Akademii Ignatianum, a w szczególności filologii angielskiej mają szansę wyjechać na wymarzone studia za granicę. Jest to wyjątkowa okazja do nabycia doświadczenia w pracy i nauce w międzynarodowym gronie. Jeśli nie zdecydujesz się na udział w programie Erasmus+, będziesz miał możliwość poznania obcokrajowców, którzy przyjeżdżają na studia do nas. Każdego roku odwiedzają nas również studenci ze Stanów Zjednoczonych, których wraz z Kołem Anglistów oprowadzamy po Krakowie i nawiązujemy znajomości.

4. ZNAJDZIESZ WYMARZONĄ PRACĘ
Kierunek filologia angielska w Akademii Ignatianum w Krakowie umożliwia kształcenie się w trzech specjalnościach: nauczycielskiej, redakcyjnej oraz biznesowej. Studiowanie jednej z tych specjalności pomoże Ci kompleksowo przygotować się do rozpoczęcia wymarzonej kariery związanej z językiem, ale nie tylko. Po filologii angielskiej możesz pracować jako nauczyciel, redaktor czy zostać biznesmenem. Oprócz tego, świetna znajomość angielskiego będzie twoim ogromnym atutem w każdej innej branży, więc naprawdę warto spróbować!

Filologia angielska jest na pewno wyjątkowym kierunkiem, który otwiera wiele możliwości do poznania świata i znalezienia pracy marzeń. Przyjdź i przekonaj się sam!

https://studia.ignatianum.edu.pl/kierunki/filologia-angielska/

Autor tekstu: Filip Lęcznar - student Filologii angielskiej










Komentarze

  1. Studiując warto mieć przy sobie dyktafon. U mnie świetnie się sprawdzał na wykładach. Zawsze wszystko nagrywałąm a później tworzyłam notatki na spokojnie w domu. Gdybym wtedy wiedziałą o czymś takim jak transkrypcja nagrań to zgłosiłabym się do http://kreacjasukcesu.pl/transkrypcja-nagran/ i nie ślęczała godzinami nad tworzeniem notatek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  4. Język trzeba znać bez względu na to jaką pracę się teraz podejmuje i gdzie się pracuje. Także podczas studiowania dowolnego kierunku starajcie się także szkolić swój angielski. Z przyszłościowych kierunków studiów wymienić można na pewno informatykę, na tej stronie możecie zobaczyć gdzie takie studia są prowadzone i jak wygląda programów studiów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#6 Poradnik Pierwszaka - studencki Savoir-vivre

Bądź liderem dla samego siebie! Podsumowanie wspólnego czytania książki pt. „Heroiczne przywództwo"

Bezstronność i neutralność - fundamenty zaufania do mediatora