Dlaczego warto studiować Filologię angielską?Lubisz języki obce? A w szczególności język angielski? A może po prostu nie masz pomysłu jaki kierunek wybrać, bo jesteś wszechstronnie uzdolniony? Jeżeli tak, to w tym artykule powiemy Ci, dlaczego warto spróbować swoich sił na kierunku filologia angielska.

1. OSIĄGNIESZ JĘZYKOWĄ PERFEKCJĘ
Wszyscy dobrze wiemy jak ważna w dzisiejszym świecie jest umiejętność posługiwania się językiem obcym. W tej kwestii język angielski zdominował współczesny świat. Stał się lingua franca. Nie trzeba jechać za granicę, żeby być "zmuszonym" do komunikacji w tym języku, ponieważ praktycznie każdy turysta przyjeżdżający do naszego kraju  także używa angielskiego, aby się porozumieć. Poza zwykłym dogadywaniem się z obcokrajowcami, znajomość języka angielskiego jest obowiązkowym warunkiem zatrudnienia w większości firm i przedsiębiorstw. Często można zaobserwować sytuację, w której absolwenci liceów czy techników rezygnując z dalszej edukacji, postanawiają pójść do pracy. Niestety, podczas rozmowy kwalifikacyjnej zbyt niski poziom znajomości języka angielskiego przyczynia się często do odrzucenia aplikanta. Studiowanie filologii angielskiej umożliwia zdobycie językowej perfekcji i pozwoli uzyskać przewagę na rynku pracy.

2. POZNASZ  BRYTYJSKĄ KULTURĘ
Studiowanie filologii  to nie tylko praca z językiem i ćwiczenia kojarzone ze szkolnych lekcji. To o wiele więcej! W czasie trwania każdego z semestrów staniesz przed szansą zaznajomienia się z m.in. historią Anglii, historią języka i literatury angielskiej czy kulturą i obyczajami panującymi na Wyspach. Kończąc studia, będziesz osobą wszechstronnie wykształconą pod względem brytyjskiej kultury. Międzynarodowa kadra wykładowców jest zawsze otwarta i chętna do pomocy.

3. NAWIĄŻESZ MIĘDZYNARODOWE KONTAKTY
Dzięki europejskiemu programowi Erasmus+ studenci Akademii Ignatianum, a w szczególności filologii angielskiej mają szansę wyjechać na wymarzone studia za granicę. Jest to wyjątkowa okazja do nabycia doświadczenia w pracy i nauce w międzynarodowym gronie. Jeśli nie zdecydujesz się na udział w programie Erasmus+, będziesz miał możliwość poznania obcokrajowców, którzy przyjeżdżają na studia do nas. Każdego roku odwiedzają nas również studenci ze Stanów Zjednoczonych, których wraz z Kołem Anglistów oprowadzamy po Krakowie i nawiązujemy znajomości.

4. ZNAJDZIESZ WYMARZONĄ PRACĘ
Kierunek filologia angielska w Akademii Ignatianum w Krakowie umożliwia kształcenie się w trzech specjalnościach: nauczycielskiej, redakcyjnej oraz biznesowej. Studiowanie jednej z tych specjalności pomoże Ci kompleksowo przygotować się do rozpoczęcia wymarzonej kariery związanej z językiem, ale nie tylko. Po filologii angielskiej możesz pracować jako nauczyciel, redaktor czy zostać biznesmenem. Oprócz tego, świetna znajomość angielskiego będzie twoim ogromnym atutem w każdej innej branży, więc naprawdę warto spróbować!

Filologia angielska jest na pewno wyjątkowym kierunkiem, który otwiera wiele możliwości do poznania świata i znalezienia pracy marzeń. Przyjdź i przekonaj się sam!

https://studia.ignatianum.edu.pl/kierunki/filologia-angielska/

Autor tekstu: Filip Lęcznar - student Filologii angielskiej


Komentarze

  1. Studiując warto mieć przy sobie dyktafon. U mnie świetnie się sprawdzał na wykładach. Zawsze wszystko nagrywałąm a później tworzyłam notatki na spokojnie w domu. Gdybym wtedy wiedziałą o czymś takim jak transkrypcja nagrań to zgłosiłabym się do http://kreacjasukcesu.pl/transkrypcja-nagran/ i nie ślęczała godzinami nad tworzeniem notatek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#6 Poradnik Pierwszaka - studencki Savoir-vivre