Za co studenci cenią naszą Uczelnię?

Koła naukowe, liczne projekty, możliwość doskonalenia swoich umiejętności poprzez atrakcyjny system bezpłatnych szkoleń, kameralna atmosfera, indywidualne podejście do studenta, czyli o tym dlaczego warto studiować w AIK. 1.     KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE

 

AIK oferuje aż 12 kierunków do wyboru prowadzonych na dwóch wydziałach: filozoficznym i pedagogicznym. Przyszły student może wybierać spośród kierunków związanych z językiem obcym, pedagogiką, psychologią, turystyką i wielu innych. 

Wybór jest naprawdę duży, patrząc na raczej ,kameralny’ klimat uczelni.

Tak naprawdę każdy, kto interesuję się dziedzinami humanistycznymi lub społecznymi jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Bez względu na to jaki kierunek wybierzesz, możesz być pewien, że zostaniesz odpowiednio przygotowany i wykształcony do pracy w wymarzonej branży.

 

2.     DOGODNA LOKALIZACJA


Dzięki lokalizacji uczelni w samym centrum Krakowa, student jest w stanie dostać się na uczelnie z każdej części miasta. Bardzo blisko uczelni znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, co również jest ogromnym plusem. Ponadto w porównaniu z innymi krakowskimi uczelniami AIK nie jest podzielone na wydziały ulokowane w różnych częściach miasta, więc studenci nie muszą przemieszczać się między swoimi zajęciami. 

 

3.     KOŁA NAUKOWE ORAZ LICZNE PROJEKTY


Dla studentów pragnących rozwijać swoje zainteresowania Ignatianum oferuje szeroki wybór kół naukowych. Umożliwiają one pogłębienie swojej wiedzy, doskonalenie posiadanych już umiejętności, a także dają szansę na integrację z innymi, ambitnymi studentami. Uczelnia bierze udział w projekcie wymiany międzynarodowej Erasmus+, a także stale współpracuje z innymi, również zagranicznymi uczelniami, jak chociażby Loyola Univeristy of Chicago. Są to nieocenione możliwości na poznanie nowych ciekawych osób i ich kultury.

 

4.     INDYWIDALNE PODEJŚCIE DO STUDENTA


Ten podpunkt mówi sam za siebie. Bardzo ciężko trafić na uczelnie, w której panuje atmosfera pozwalająca na zaklimatyzowanie się w tak krótkim czasie. Wykładowcy są  bardzo pomocni i chętni na rozwianie wszelkich wątpliwości, mimo ze studentów jest tak wielu. W miarę możliwości zajęcia rozdzielane są na mniejsze grupy, szczególnie ćwiczenia, co tym bardziej pozwala na indywidualne podejście do każdego studenta. Pozwala to na efektywniejszą naukę i poczucie, że pracownicy Ignatianum w razie potrzeby pomogą rozwiązać ewentualne problemy. Co najważniejsze zarówno władze uczelni, jak i wykładowcy traktują studentów poważnie, stawiając kształcenie i rozwój na pierwszym miejscu.


Alicja Raźniak, studentka II roku filologii angielskiej, studia I stopnia


1.     Uczelnia mieści się w jednym budynku, co jest niesamowicie istotnym aspektem. Dzięki temu, wszystkie zajęcia odbywają się w jednym miejscu i nie ma potrzeby zmieniać lokalizacji w trakcie dnia. 

 

2.     Świetna lokalizacja – AIK znajduje się w pobliżu Dworca Głównego, a co się z tym wiąże także Galerii Krakowskiej. Z uczelni łatwo można również dotrzeć do Rynku Głównego, gdyż dojście do niego piechotą zajmuje tylko około 10 min. 

 

3.     Nastawienie na zdobywanie wiedzy – uczelnia słynie z wysoce wykwalifikowanej kadry, co sprawia, że nauczanie jest na najwyższym poziomie. Ponadto, nauczyciele akademiccy inspirują studentów do zgłębiania obszaru ich naukowych zainteresowań i tym samym pomagają im się rozwijać.  

 

4.     Szeroka sieć kontaktów z uczelniami partnerskimi z różnych krajów sprawia, że w ofercie AIK jest również możliwość wyjazdu na studia za granicę w ramach programu Erasmus+. Jest to świetna perspektywa dla osób chcących rozwijać naukę danego języka, ale także zgłębiać wiedzę nt. Kultur innych krajów. 

 

5.     AIK oferuje również możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne. Odbywa się to również poprzez program Erasmus+ i pozwala na połączenie przyjemnego z pożytecznym - podczas takich wyjazdów poza pracą można zwiedzać różne miejsca i stworzyć wspomnienia na całe życie.  

 

6.      W AIK można również spełniać się jako Student Mentor dla studentów zagranicznych realizującego studia na tej uczelni. 

 

7.     Dostęp do budynku biblioteki znajdującego się obok AIK oferuje możliwość korzystania z różnych zasobów ksiąg oraz innych materiałów bibliotecznych. 

 

8.     Możliwość rozwoju i poszerzania własnych horyzontów poprzez uczestnictwo w różnych konferencjach oraz innych wydarzeniach m.in. ”Cecyliadzie”, czyli Festiwalu Twórczości Akademickiej organizowany przez Samorząd Studencki.  

 

9.     Poprzez istnienie wielu Kół Naukowych dla poszczególnych kierunków osoba studiująca w AIK ma możliwość realizowania się w tych organizacjach, a co się z tym wiąże poszerzać swoje horyzonty oraz zawierać nowe kontakty z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.  

 

AIK jest po prostu przyjaznym miejscem do nauki, ale także do zawierania przyjaźni i tworzenia wspaniałych wspomnień. Dzięki stosunkowo niedużej liczbie studentów panuje tu kameralna atmosfera i trudno tu o anonimowość. Wiktoria Kuźdub, studentka I roku filologii angielskiej, studia II stopnia

Komentarze

  1. Ja kocham AIK za otwartość i zwiększające się możliwości. Wiem, że uczelnia ma dobrą historię i renomę i sama również to potwierdzam. Cieszę się, że wybrałam tę uczelnię.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#6 Poradnik Pierwszaka - studencki Savoir-vivre