Dlaczego warto studiować na Akademii Ignatianum w Krakowie?Co będę robić dalej? Jaki kierunek studiów wybrać i na jakiej uczelni? Te pytania co roku zadają sobie tysiące absolwentów liceów i techników.
Mam na imię Filip i jestem studentem Akademii Ignatianum w Krakowie. Powołując się na własne doświadczenie postaram się przybliżyć Wam naszą Uczelnię oraz podać naprawdę dobre powody, dla których powinniście poważnie rozważyć studiowanie właśnie tutaj.


1. LOKALIZACJA

Jeśli marzysz o studiach w Krakowie, królewskim mieście, to na pewno jesteś osobą, która docenia dziedzictwo historyczne i kulturowe tego miasta znajdujące się w samym jego centrum. Nasza Uczelnia zlokalizowana jest na ul. Kopernika 26, co zdecydowanie czyni ją jedną z najlepiej ulokowanych w Krakowie, a co najważniejsze, wszystkie zajęcia odbywają się właśnie tutaj. Nie musisz tracić czasu na jeżdżenie po rozsianych po mieście wydziałach. Spod bram naszej placówki dotrzesz na Rynek Główny, w niecałe 10 minut. Przystanki tramwajowe i autobusowe znajdują się w zasięgu ręki, tak samo Dworzec Główny. A co jeśli zechcesz udać się na większe zakupy? Bez obaw! Po wyjściu z Ignatianum, skręć w ulicę Radziwiłłowską, a Twoim oczom ukaże się ogromny budynek Galerii Krakowskiej. Lepiej po prostu być nie może!

2. CIEKAWA OFERTA KIERUNKOWA

Na naszej Uczelni funkcjonują dwa wydziały: pedagogiczny i filozoficzny. Oferują one wachlarz rozmaitych kierunków studiów, głównie humanistycznych w trybie dziennym, jak i zaocznym. W trakcie trwania studiów możesz korzystać z wielu dodatkowych zajęć i kół zainteresowań. Lubisz języki obce? Interesujesz się kulturą, polityką, czy pracą socjalną? A może planujesz spróbować swoich sił w branży dziennikarskiej? Jeśli tak, to nasza Uczelnia umożliwi Ci stabilne przygotowanie do wymarzonej kariery, a to jedynie wycinek tego, co Ignatianum przygotowało w swojej ofercie.

3. CHARAKTER UCZELNI I PODEJŚCIE DO STUDENTA

Pamiętam, że podczas szukania właściwej dla siebie uczelni, bardzo zależało mi na odpowiednim podejściu wykładowców do studenta. Znajomi polecili mi właśnie Akademię Ignatianum jako miejsce przyjazne studentowi. I mieli rację! Od pierwszych zajęć udało mi się zasmakować tej atmosfery. Wykładowcy i pracownicy Uczelni traktują studentów indywidualnie i praktycznie w każdej sytuacji są chętni pomóc rozwiązać jakikolwiek problem napotkany w trakcie studiów.

4. PROJEKTY I WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICZNYMI UCZELNIAMI

Kolejnym plusem studiowania na Ignatianum jest możliwość uczestnictwa w programie Erasmus+. Dzięki niemu możesz doświadczyć niezapomnianych wrażeń ze studiowania za granicą. Jako student  miałem także okazję studiować ze studentami z Hiszpanii, Włoch, Niemiec i Chorwacji tu na miejscu. Mogłem dzięki temu nawiązać międzynarodowe znajomości. Uczelnia organizuje również wyjazdy rekreacyjno-naukowe do Anglii czy Hiszpanii. Poza tym nasza kadra (również międzynarodowa) współpracuje z innymi polskimi uczelniami.

5. A DLACZEGO NIE?

Jakie jeszcze plusy oferuje Akademia Ignatianum? Na pewno jest ich wiele, ale warte podkreślenia są m.in. brak zajęć w niedziele dla studentów zaocznych, „Veni”, czyli bar uczelniany, w którym za przystępną cenę zjesz pyszny domowy obiad, wypijesz świetną kawę, czy po prostu zrelaksujesz się przy rozmowie ze znajomymi. Do dyspozycji studentów oddana została także nowoczesna biblioteka z czytelnią, która dla wielu pozostaje najlepszym miejscem do nauki.

Czy to wszystko? Tak, jeśli chodzi o ten „poradnik”. Nie, jeśli chodzi o to, co tak naprawdę czeka na Was na Akademii Ignatianum w Krakowie. Przyjdź, przekonaj się i poleć naszą Uczelnię innym, tak jak ja!


Filip Lęcznar – student AIK


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#6 Poradnik Pierwszaka - studencki Savoir-vivre