Maturzysto, wybierz Ignatianum!




Uczniowie ostatnich klas szkół średnich mają za sobą kolejny etap w swojej edukacji. Matura 2018 za nami, więc przyszedł czas na następny krok - wybór odpowiednich studiów.  W głowach przyszłych studentów zaczynają nawarstwiać się pytania typu: „jaką uczelnię powinienem wybrać? Na jaki kierunek powinienem pójść? Jak podjąć odpowiednią decyzję tak, aby potem tego nie żałować?”.

Nie inaczej było w moim przypadku. Aktualnie jestem studentem ostatniego roku filologii angielskiej na Akademii Ignatianum w Krakowie. Co sprawiło, że wybrałem właśnie tę uczelnię?

Na początku kierowałem się przede wszystkim własnymi zainteresowaniami. Pasjonuję się językami obcymi, a język angielski należy do moich ulubionych. Poza językiem interesuje mnie także kultura i historia danego narodu, dlatego wybrałem naukę na kierunku filologia angielska, gdzie to wszystko zostało uwzględnione i wyegzekwowane w programie studiów. Po trzech latach nauki śmiało mogę stwierdzić, że było naprawdę warto. Dzięki studiom na Akademii Ignatianum znacząco poszerzyłem swoje kompetencje językowe, a także kulturowe.

Co więcej o samej uczelni? Moim zdaniem jednym z najważniejszych aspektów studiowania tutaj jest fakt, że nie widać wyraźnej granicy w sferze wykładowca-student. Tutejsi wykładowcy podchodzą do studenta indywidualnie i z dużym zaangażowaniem. Nie czuć w trakcie zajęć presji, czy stresu – panuje swobodna i przyjazna atmosfera, przez co zajęcia są naprawdę efektywne.

Uczelnia stale się rozwija, powstają nowe kierunki i specjalizacje, tj.:
·      Filozofia, studia I i II stopnia, stacjonarne
·      Kulturoznawstwo, studia I i II stopnia, stacjonarne
·      Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, studia I i II stopnia, stacjonarne
·      Turystyka i rekreacja, studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
·      Administracja i polityka publiczna, studia I II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
·      Pedagogika, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
·      Nauki o polityce, studia I i II stopnia, stacjonarne
·      Praca socjalna, studia I (stacjonarne) i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne),
·      Filologia angielska, studia I stopnia, stacjonarne

Nie brakuje również interesujących wydarzeń w życiu uczelni. Jednym z nich jest m.in. International Day, podczas którego zagraniczni studenci prezentują różne ciekawostki o swoim kraju, a także przygotowują tradycyjne dania. Jest to świetny sposób na poznawanie innych kultur i nawiązywanie nowych, interesujących znajomości. W ciągu całego roku odbywa się także wiele konferencji naukowych z udziałem wykształconych osobistości.

Jeżeli zależy ci na świetnej atmosferze, efektywnym zdobywaniu wiedzy, dobrej relacji na linii wykładowca-student – ta uczelnia będzie dla ciebie idealna.

Po więcej informacji zapraszam na stronę:



Bartłomiej Rybiński

Komentarze

  1. Natomiast jeśli chodzi o ofertę uczelni warszawskich to na pewno warto zastanowić się nad tą i kierunkiem architektury https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-architektury/architektura-i-stopnia/ . Zdecydowanie przyszłościowy i można liczyć też na wysokie zarobki

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#6 Poradnik Pierwszaka - studencki Savoir-vivre

Bądź liderem dla samego siebie! Podsumowanie wspólnego czytania książki pt. „Heroiczne przywództwo"

Bezstronność i neutralność - fundamenty zaufania do mediatora