Poznaj opinie uczestników i zgłoś się na płatny staż zawodowy w kolejnej edycji!

 


Program płatnych staży zawodowych realizowany jest w ramach projektu POWR.03.05.00-00-ZR10/18 Program wzmocnienia potencjału dydaktycznego Uczelni na rzecz rozwoju regionalnego. Pierwsza edycja trwała od 14 sierpnia do 31 października 2020, a liczba uczestników, która skorzystała z możliwości podniesienia kompetencji zawodowych to 48 studentów naszej Uczelni.

Pomimo pandemii, która była bardzo dużym utrudnieniem udało się z sukcesem zakończyć staże. Studenci odbyli je w takich miejscach jak np.: Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych Dać Szansę z siedzibą w Wadowicach, Media Kraków, Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach, Grupa Interia.pl, Stowarzyszenie Monar Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Krakowie, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Krakowski Ośrodek Terapii, HR Creator Sp. z o.o., Stowarzyszenie Kulturalne Media, Instytut Gość Media czy też w Gminnych i Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej.

Staże były doskonałą okazją do wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach w praktyce. Uczestnicy zdobyli cenne doświadczenie i mieli okazję poznać bliżej specyfikę swojej przyszłej pracy. Za wykonane zadania otrzymali wynagrodzenie finansowe. Dla części uczestników staż okazał się początkiem współpracy z firmą.

Poznaj opinie uczestników i zgłoś się w kolejnej edycji staży, która planowana jest już w styczniu.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń opisane są tutaj: https://ignatianum.edu.pl/program-stazy


Opinie uczestników staży 

 „W czasie stażu miałam okazję sprawdzić w praktyce swoją wiedzę nabytą w trakcie studiów. Prócz tego udało mi się poznać wspaniałych ludzi, dzięki którym mogłam doświadczyć nowych sytuacji, poznać ciekawe historie, jak również pomóc im w ich codziennych problemach. Mój staż odbywałam wśród osób z niepełnosprawnościami, co pozwoliło mi na bezpośrednie dostrzeżenie nie tylko trudów, z jakimi borykają się w codzienności ale i radości, jakie odczuwają w wielu dziedzinach życia. Cieszę się, że mogłam skorzystać z możliwości pracy, w której miałam sposobność nabycia doświadczeń.” 

Patrycja

 

Staż ABK realizowany z funduszy UE w SPPP "KOT" to był bardzo wartościowy czas. Spotkania
z terapeutami różnych nurtów, ale także uczestnictwo w programach terapeutycznych, wywiadach diagnostycznych z rodzinami stanowiły bardzo bogate źródło wiedzy praktycznej i teoretycznej. Doświadczenie to sprawia, że wiem już dokładniej o co pytać, co będzie potrzebne na drodze kariery
w pracy psychologa. Dodatkowo praktyka ta utwierdziła mnie jeszcze bardziej w przekonaniu iż chcę pracować w takim zawodzie, oraz że praca ta mimo nie łatwych sytuacji, niesie w sobie nadzieję poprawy sytuacji rodzin, a co za tym idzie społeczeństwa.”

Wiktoria

 

Uważam, że udział w stażu przyniósł mi wiele korzyści. Dzięki niemu mogłam zobaczyć jak wygląda praca w biurze, co ma bardzo duże znaczenie dla mojego przyszłego zawodu. Cieszę się, że mogłam zdobyć doświadczenie i zobaczyć jak wygląda obieg dokumentów w firmie czy jak wygląda prowadzenie różnych projektów.”

Adrianna

Komentarze

  1. Ja jakiś czas temu próbowałam obliczyć staż pracy ale jest to zdecydowanie trudniejsze niż sądziłam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Praca na pełen etat razem ze studiami? brawo, nie każdy tak daje radę szczególnie na tych trudniejszych kierunkach gdy materiału jest bardzo dużo tak naprawdę. I nie ma znaczenia czy mniej zajęć trzeba zaliczyć, nauka i tak nie ucieknie przecież. Ale nie ma co się zniechęcać bo po takich trudniejszych kierunkach często można znaleźć ciekawszą i lepiej płatną pracę. Ciekawi mnie budownictwo które znalazłem na tej stronie jednej z warszawskiej uczelni. Są to studia II stopnia które dają jeszcze więcej możliwości jak te inżynierskie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#6 Poradnik Pierwszaka - studencki Savoir-vivre

Bezstronność i neutralność - fundamenty zaufania do mediatora

Relacja ze spotkania pt. „Globalizacja obojętności czy globalizacja solidarności?" Refleksje na tle nauczania papieża Franciszka