Nasza uczelnia koordynatorem merytorycznym projektu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”To duże wyróżnienie dla Akademii Ignatianum. Projekt "Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości" realizowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Radę do spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski. Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

"W 2018 r. obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości; jubileusz o tak doniosłym znaczeniu skłaniać powinien do pogłębionej refleksji. Chcemy nie tylko sięgnąć do dziedzictwa minionego wieku, ale w oparciu o doświadczenia historyczne zdiagnozować teraźniejszość oraz zastanowić się nad najważniejszymi wyzwaniami i zadaniami na przyszłość. W naszych rozważaniach obok klasycznych dziedzin nauki przyjąć chcemy perspektywą szczególną: Katolicką Naukę Społeczną, co uzasadnia istotna rola Kościoła w naszych dziejach. Temu właśnie służy projekt "Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości"" - informują organizatorzy na stronie www.polonia-restituta.pl. 

Projekt składa się z 10 ogólnopolskich naukowych konferencji tematycznych, które będą odbywać się w najważniejszych ośrodkach akademickich w Polsce. Pierwsza z nich już w najbliższy poniedziałek tj. 12 marca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tematem przewodnim konferencji będzie "Rodzina". Kolejna konferencja planowana jest na 16 kwietnia br. w Łodzi. Zwieńczeniem 10 konferencji będzie międzynarodowy Kongres w Krakowie. 

Szczegółowe informacje na temat projektu, a także formularz rejestracji na poszczególne wydarzenia dostępne są pod adresem: https://polonia-restituta.pl/

Dzisiaj tj. 9 marca miała miejsce w Warszawie konferencja prasowa inaugurująca oficjalne rozpoczęcie projektu. Z ramienia naszej uczelni na konferencji obecny był ks. dr hab. Tomasz Homa SJ, prof. AIK, Dziekan Wydziału Filozoficznego, który pełni funkcję koordynatora merytorycznego projektu.Kontakt z Biurem Projektu Akademii Ignatianum możliwy jest poprzez adres e-mailowy: polonia.restituta@ignatianum.edu.pl.

Komentarze