„Kulisy zamachu na Jana Pawła II”

spotkanie połączone z promocją
dodatku do „Gościa Niedzielnego” – Zamach, który miał zmienić historię
– Kraków, 12 maja 2016 r.

Instytut Pamięci Narodowej, „Gość Niedzielny” oraz Akademia Ignatianum w Krakowie zapraszają na spotkanie „Kulisy zamachu na Jana Pawła II”. W dyskusji wezmą udział prok. Ewa KOJ, red. Andrzej GRAJEWSKI, dr Marek LASOTA, prok. Michał SKWARA, a rozmowę poprowadzi Roman GRACZYK.
            Zamach na Jana Pawła II, przeprowadzony 13 maja 1981 r., miał w zamierzeniu jego zleceniodawców zmienić historię świata. O tym, co wydarzyło się na Placu Świętego Piotra 13 maja, kto – poza Ali Agcą – wchodził w skład grupy bezpośrednich wykonawców zamachu, kto stał za zamachowcami, o tym będą rozmawiać historycy badający biografię Jana Pawła II i prokuratorzy zaangażowani w prowadzone przez IPN śledztwo dotyczące zamachu.
Red. Andrzej Grajewski i prok. Michał Skwara, autorzy dwóch książek o zamachu, przedstawią najnowsze ustalenia dotyczące zaangażowania tajnych służb sowieckich, bułgarskich, niemieckich i peerelowskich. Jaka była ich rola, kto zlecał zamach, a kto był wykonawcą, kto angażował się w operację dezinformacyjną mającą oddalić podejrzenia od faktycznych zleceniodawców – to pytania, na które będziemy chcieli odpowiedzieć.

12 maja 2016 r.,
Akademia Ignatianum w Krakowie, ul. Kopernika 26,
Aula im. Ks. Grzegorza Piramowicza SJ,  II piętro,
godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy.


Komentarze